mod_vvisit_counterRazem1948753

Twoje IP: 3.88.220.93
Dzisiaj jest: 20, Cze, 2019

Aktywni seniorzy- aktywna społeczność

Biblioteka w Ożarowie zorganizowała 6 października spotkanie dla dzieci z miejscowej Akademii Kultury, w ramach w/w projektu realizowanego przez Gminę Jastków we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego.Spotkanie poprowadziły panie Grażyna Grzegorczyk i Marianna Woźniak - seniorki z naszej gminy. Maluchy dowiedziały się do czego służą zioła i w jakim celu się je zbiera, miały też okazję zobaczyć jak wyglądają zioła świeże i suszone. Panie przygotowaly do degustacji potrawy i herbatki na bazie ziół. Szczególnie smakowała dzieciom herbatka z rumianku. Nie zabrakło też łakoci w postaci ziołowych cukierków i ciastek. Dzieci słuchały z uwagą, często trafnie odpowiadały na pytania zadawane przez panie. Wszak dary natury to nieodzowny element domowej apteczki każdej mamy, jako antidotum na wszelkie dolegliwości.Miłą pamiątką spotkania były własnoręcznie wykonane przez dzieci stroiki. Jak się okazało - zioła to też świetny element dekoracyjny.

grupowe