Twoje IP: 3.95.131.97
Dzisiaj jest: 14, Lis, 2019

Krasnoludki Marii Konopnickiej

5 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z Akademii Kultury z Ożarowa i Ługowa. Gościliśmy także krasnala Benedykta, sarenkę z chorą nóżką i "żabę, która przybiegła tu z mokradeł". Dzieci na podstawie książki opisywały wygląd i zwyczaje krasnali a szczególnie krasnali domowych, które pomagają w robieniu porządków. My również jak krasnale zamiataliśmy niewidzialną szczotką, myliśmy okna, wycieraliśmy kurze. Najgorzej szło jedynie sprzątanie zabawek....Na koniec nauczyliśmy się wesołej piosenki. Dzisiejsze spotkanie było okazją do przypomnienia o twórczości Marii Konopnickiej i nieco zapomnianych już krasnoludkach.

img 1301