Twoje IP: 3.95.131.97
Dzisiaj jest: 14, Lis, 2019

230 rocznica urodzin Wilhelma Grimma

Upamiętniając 230 rocznicę urodzin Wilhelma Grimma, biblioteka zorganizowała 8 marca spotkanie dla dzieci z Akademii Kultury z Ożarowa i Ługowa.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały baśni i bez trudu wymieniły pozytywne i negatywne postaci. Wspólne ,,wyjechaliśmy karetą" na bal, przywitaliśmy się pięknym ukłonem z królewiczem i tańczyliśmy przy dworskiej muzyce. Na koniec dzieci własnoręcznie wykonały pantofelek Kopciuszka i sprawdzały,,która nóżka niewielka pasuje do złotego pantofelka".
Wilhelm Grimm- znakomity baśniopisarz pochodzący z Niemiec wraz ze swoim bratem stworzyli największy zbiór baśni jaki dotychczas istniał, początkowo przekazywanych jedynie drogą ustną. Wkrótce stały się one bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Nie ma dziecka, które nie znałoby przynajmniej jednej baśni ze wspomnianego zbioru, dlatego dzisiejsze spotkanie było jedynie wspomnieniem o autorze i o chyba najbardziej znanej baśni o ,,Kopciuszku".
ja