Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj94
mod_vvisit_counterWczoraj2457
mod_vvisit_counterW tym miesiącu39820
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu56285
mod_vvisit_counterRazem1812854

Mamy: 28 gości, 27 botów online
Twoje IP: 3.91.79.74
Dzisiaj jest: 22, Mar, 2019

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Tydzień Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz alt

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Czytelnicy naszej biblioteki rajd rowerowy w ramach akcji odbyli w niedzielę 8 maja. Trasa prowadziła przez Jastków Podleśny i Piotrawin, gdzie na chwilę zatrzymaliśmy się przy zabytkowej kapliczce przydrożnej. Na mecie rajdu – w ogrodzie biblioteki wspólnie rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

a

Czytanie nad Ciemięgą

W środę 11 maja odbyła się impreza plenerowa dla dzieci z Akademii Kultury. Były wspólne zabawy na placu zabaw, czytanie książek i oczywiście pyszny poczęstunek – grilowane kiełbaski i truskawkowe ciasto.

img 1366

Drugoklasiści czytają przedszkolaki słuchają

12 maja Tydzień Bibliotek świętowaliśmy z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jastkowie. W ramach konkursu czytelniczego odbyło się głośne czytanie wybranych tekstów literackich przez uczniów z klasy drugiej. Dzieciom z Akademii Kultury czytanie starszych kolegów i koleżanek bardzo się podobało, chętnie bili brawa, a na koniec gratulowali i wręczali nagrody .

a

Poznajemy bibliotekę

16 maja najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Jastkowie odwiedzili po raz pierwszy Gminną Bibliotekę Publiczną. Jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać, ale lubią oglądać obrazki, a jeszcze bardziej słuchać jak czytają dorośli. Wykazali się dużą znajomością literatury dziecięcej - bez problemu odgadywali zagadki literackie i przyporządkowywali obrazki do tytułów książek. Przedszkolaki zapoznały się również z pracą bibliotekarza, dowiedziały się jak dbać o wypożyczone książki i oczywiście każdy wypożyczył coś dla siebie.

wp 20160516 002