Twoje IP: 54.162.15.31
Dzisiaj jest: 21, Wrz, 2018

Festyn Rodzinny

Gminna Biblioteka Publiczna na swoim stoisku zaprezentowała „ wiejską izbę”, która była rekonstrukcją izby wiejskiej z pierwszej połowy XX wieku obrazującą życie codzienne mieszkańców wsi ziemi lubelskiej sprzed około 100 lat. Wśród eksponatów znalazł się sprzęt gospodarstwa domowego, stroje codzienne i odświętne, zabawki oraz dekoracje pomieszczeń. Do obejrzenia udostępniono również wystawę starych fotografii pt.” Historia z naszych domów”. Dzieci miały okazję własnoręcznie ubić masło w masielnicy i obejrzeć pokaz wykonania białego sera. Odbyła się również degustacja wytworzonych produktów.

wp 20160604 003