mod_vvisit_counterRazem1995974

Twoje IP: 35.171.183.163
Dzisiaj jest: 18, Lip, 2019

Projekt z UG w Jastkowie

24 listopada 2016 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej filii w Tomaszowicach odbyły sie ostatnie warsztaty realizowane z projektu finansowanego przez Urząd Gminy w Jastkowie na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzięki otrzymanej dotacji przeprowadzono cykl warsztatów z rękodzieła ludowego, których celem była integracja międzypokoleniowa dzieci, młodzieży, osób starszych i osób niepełnosprawnych. Działania te przyczyniły się do kształtowania umiejętności i upowszechniania tradycji naszego regionu, poprzez wykonane ozdoby. Przyczyniło się to do zachowania dziedzictwa kulturowego, ponieważ uczestnicy nabyli zdolność tworzenia dóbr kultury i ich upowszechniania. W warsztatach wzięli udział zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze, dzięki temu miała miejsce integracja międzypokoleniowa. Osoby niepełnosprawne, które uczestniczyły w warsztatach wzmocniły poczucie własnej wartości, rozwinęły talenty osobiste, czerpały radość ze wspólnego spędzania czasu o czym otwarcie mówili. Młodzi ludzie zrozumieli, że wartość człowieka nie zależy od stopnia jego sprawności a jej brak nie zmniejsza jego wartości. Uczniowie uświadomili sobie, że każdy z nas ma wady i słabe strony, że nietolerancja i odrzucenie może spotkać każdego z nas i że konieczne jest wykazanie się postawą akceptacji wobec wszystkich otaczających nas osób, a szczególnie tych, które mają więcej problemów z normalnym funkcjonowaniem wśród społeczeństwa.