Twoje IP: 52.91.90.122
Dzisiaj jest: 13, Gru, 2018

Dzieci, książki i koty!

Dzień Kota w Ożarowie...

W miesiącu lutym obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji 21.II bibliotekę odwiedzili uczniowie kl 1 miejscowej szkoły oraz 24.II wychowankowie Akademii Kultury. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach kotów, właściwej pielęgnacji i opiece, poznały przysłowia: ,,Spaść jak kot na cztery łapy"  i ,,Żyć jak pies z kotem". Bez problemu wymieniali bajkowe koty. Nie zabrakło tez wierszy i piosenek o tych pupilach, przy których świetnie się bawili. Poruszyliśmy tez ważny temat dot. schronisk. Dzieci odszukiwały w książkach wielką rodzinę kotów - domowych i żyjących dziko na wolności. Największą atrakcją jednak okazała się tym razem nie książka a kotek JJ (czyt. Dżejdzej) który dziś był gościem w naszej bibliotece.

oz

... u Maluszków

Również Maluszki oglądały przyniesione różne rodzaje kotków, bawiły się papierowymi postaciami kota i myszy. Nie zabrakło piosenek, wierszyków i ksiażeczek o kotkach. Powstały piękne płotki z kotkami na nich a ponieważ koty często piją mleko to oglądały eksperymenty z "uciekającym mlekiem".

cimg4879

...i w Tomaszowicach

Do biblioteki w  Tomaszowicach dzieci z oddziałów przedszkolnych przyszły ze swoimi kotkami - oczywiście pluszowymi, z którymi wesoło się bawiły. Były zagadki, wierszyki a na koniec bajka o Kocie Filemonie.