mod_vvisit_counterRazem1208866

Twoje IP: 54.227.48.147
Dzisiaj jest: 21, Lut, 2018

Dzień Książki w Tomaszowicach

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki biblioteka zorganizowała konkurs dla dzieci z oddziału 0 pt. „Stwórz własną książkę”. Zadaniem uczestników było wykonanie książki dowolną techniką, zaś celem rozwijanie aktywności twórczej oraz wyobraźni u dzieci.

Laureatem konkursu został Maciej Ostrowski, którego książka pt. ” Przygody Świnki Matyldy” spodobała się wszystkim członkom jury , techniki jakie zastosował chłopiec ( rysowanie i kolorowanie, wyklejanie rożnymi materiałami ( filcem, papierem, tkaniną, pianką) zdobienie brokatem wzbudziły podziw i uznanie dla 6 latka. Pozostałe książki, które dzieci własnoręcznie narysowały, pokolorowały i zszyły również bardzo sie podobały.

Prace oczywiście zostały nagrodzone, dzieci odebrały dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy !!!!!!

Wszystkie wykonane książki możemy obejrzeć w siedzibie biblioteki i na poniżej zamieszczonych zdjęciach.

img 1251

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

( Maria Dąbrowska)

Przekonały się o tym wszystkie dzieci z zerówki, które wzięły udział w lekcji na temat historii książki i pisma. Z uwagą i zainteresowaniem oglądały starożytne pismo -petroglify i hieroglify, próbowały rozszyfrować kipu – pismo supełkowe oraz obejrzały i wypróbowały jak i czym pisało się na tabliczkach drewnianych , glinianych i woskowych. Oglądając ilustracje przedstawiające biblioteki w których książki przykute były łańcuchami, do których dostęp mieli tylko wybrani doceniły współczesne biblioteki z wolnym dostępem do półek i możliwością wypożyczenia książek do domu. Z Wielkim zapałem buszowały po bibliotece, aby wybrać i wypożyczyć interesujące ich publikacje.

img 1260