Twoje IP: 54.162.253.34
Dzisiaj jest: 22, Maj, 2018

Noc w bibliotece

9 czerwca filia biblioteczna w Tomaszowicach włączając się w ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek” zorganizowała dla dzieci młodszych spotkanie: ,,Noc w bibliotece”. Na tę okoliczność biblioteka zmieniła się w krainę piratów. Oczywiście nie obyło się bez przeczytania opowiadania o piratach, zagadek, zabaw plastycznych i ruchowych a przede wszystkim pasowania na pirata i odnalezienia prawdziwego skarbu. Mali piraci dzielnie wykonywali wszystkie zadania przekazane im przez duszka wyspy. Zbudowali też statek, który otrzymał nazwę ,,Mewa 12” . Słodkim zakończeniem spotkania były gofry z bitą śmietaną. Mimo późnej pory maluchy opuściły bibliotekę zadowolone i wraz z opiekunami zadeklarowali chęć uczestnictwa w organizowanych następnych spotkaniach.

Tego typu zajęcia z dziećmi to doskonały dla nich sposób aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dają możliwość obcowania z literaturą, uczą współpracy w grupie, stymulują wyobraźnię a także rozwijają plastycznie i ruchowo.

cimg6056 2