Twoje IP: 107.23.176.162
Dzisiaj jest: 15, Lut, 2019

Jak zbudowana jest książka?

Dzieci wypożyczające książki z biblioteki kierują się swoimi preferencjami - często szukają swoich ulubionych bohaterów lub książek o zwierzętach, samochodach czy księżniczkach. Zapewne nigdy nie zastanawiają się nad tym jak zbudowana jest każda książka. Organizując spotkanie w bibliotece włączyliśmy się jednocześnie w realizowany przez klasę I projekt o książce. Ponieważ uczymy się najchętniej przez zabawę, toteż w zabawie uczniowie poznawali poszczególne części z których składa się książka: przypinali karteczki z nazwami do tablicy, wymieniali ważne funkcje poszczególnych elementów a na koniec wykorzystując poznane informacje wykonali swoje własne książki.

img 1594