mod_vvisit_counterRazem1995985

Twoje IP: 35.171.183.163
Dzisiaj jest: 18, Lip, 2019

Kubuś Puchatek i przyjaciele

Biblioteka w Tomaszowicach gościła na lekcji bibliotecznej uczniów kl.1 wraz z wychowawcą. Serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa od Nich pod naszym adresem:

3 grudnia 2018 r. pani Ela zaprosiła nas do swojego KRÓLESTWA KSIĄŻEK na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Okazją stały się obchody Dnia Pluszowego Misia. Pani Ela zaprezentowała nam bohaterów książki A. A. Milne ,, Kubuś Puchatek”i opowiedziała jak doszło do napisania tej znanej na całym świecie i uwielbianej przez dzieci książeczki. Mieliśmy okazję popróbować słodkiego przysmaku Puchatka, a później wykonywaliśmy w grupach ciekawe i zabawne zadania konkursowe: układaliśmy z puzzli postać głównego bohatera książeczki, dekorowaliśmy dla niego torty urodzinowe, szukaliśmy ogonka dla Kłapouchego, próbowaliśmy przejść po śladach zostawionych przez roztargnionego Prosiaczka, i wreszcie, tak skocznie jak Tygrysek, pokonywaliśmy tor przeszkód z balonami. Zmagania konkursowe zakończyły się radosnym remisem. Zasłużyliśmy na nagrodę, ale trzeba ją było w bibliotece odnaleźć na podstawie otrzymanych wskazówek. I to zadanie zostało przez nas wzorowo wykonane, w bajkowym fotelu czekały na nas pyszne cukierki. Oprócz słodkości każdy z nas zabrał do domu wybraną przez siebie książeczkę.

puchatek 2

Pani Elu,

Serdecznie dziękujemy za piękne spotkanie

z mieszkańcami Stumilowego Lasu

oraz za pełne pasji wprowadzanie nas

do ciekawego świata książek.

Uczniowie klasy I.

Wychowawczyni Marta Stanek