mod_vvisit_counterRazem1948705

Dzisiaj jest: 20, Cze, 2019

Kodowanie w bibliotece

html.media

Nasza biblioteka zakwalifikowała się do projektu „Kodowanie w bibliotece”. Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła biblioteki w sprzęt elektroniczny umożliwiający naukę podstaw kodowania. Otrzymaliśmy sprzęt w formie zestawu, na który składają się: trzy tablety, trzy gry edukacyjne Scottie Go! trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie). Dzięki takiemu wsparciu biblioteka rozszerzy swoją ofertę edukacyjną związaną z nowymi technologiami. Będą odbywać się warsztaty programowania, podczas których będziemy się dobrze bawić wykorzystując pozyskane sprzęty i materiały. Dzięki temu dzieci i młodzież będą miały możliwość bezpłatnego podnoszenia swoich kompetencji w zakresie programowania i kodowania.

logo nazwa_pl_300dpi