Twoje IP: 3.85.214.0
Dzisiaj jest: 16, Paź, 2019

Czytelnik Roku

8 lutego miała miejsce niezwykle miła dla nas uroczystość – rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku 2018”, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jastków Teresy Kot. W filii bibliotecznej w Tomaszowicach spotkali się czytelnicy, bibliotekarze i zaproszeni goście, wśród których byli: Andrzej Dec - Zastępca Wójta Gminy Jastków, Barbara Czubak - Kierownik Referatu ds. Edukacji, Kultury i Sportu, Spraw Społecznych; Ulesława Lubek - Radna Gminy Jastków, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Spraw Społecznych; Małgorzata Mróz - Radna Gminy Jastków, Z-ca Przewodniczącej Komisji Edukacji i Spraw Społecznych; Helena Skomorowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach; Halina Tywoniuk – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach.

W konkursie wzięło udział 21 dorosłych czytelników, którzy łącznie przeczytali 1796 książek oraz 14 dzieci, które przeczytały 941 książek!

Czytelnikiem Roku 2018 w kategorii dzieci i młodzież została Dominika Łbik (filia Tomaszowice).

Czytelnikiem Roku 2018 w kategorii dorośli została Krystyna Kozłowska (GBP Jastków).

Ponadto zostali wyróżnieni:

Wśród dzieci i młodzieży –

Franciszek Szyszkowski

Jan i Stanisław Smęt

Helena i Hanna Gardyńskie

Daniel Gawron

Mateusz Ochal

Michał Chomicki

Wśród dorosłych: Irmina Padzińska

Anna Łbik

Marta Sołdek

Edyta Ochal

Elwira Wojciechowska

Elżbieta Ławecka

Małgorzata Chołojczyk

Danuta Gawron

Sławomir Zakrzewski

Wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz drobne upominki z Urzędu Gminy.

Uroczystość uprzyjemniła nam swoim występem Karolina Siwko, a także Laureatki – Helenka i Hania Gardyńskie.

Laureatom gratulujemy a wszystkich Czytelników zapraszamy do kolejnej edycji konkursu Czytelnik Roku 2019.