Twoje IP: 3.235.172.213
Dzisiaj jest: 26, Maj, 2020

Warsztaty wielkanocne

Wzorem lat ubiegłych w dniach 21 marca i 11 kwietnia 2019 w filii biblioteki w Tomaszowicach odbyły się warsztaty o tematyce wielkanocnej. Czytelnicy i sympatycy biblioteki wykonywali palmy z kwiatów z krepiny. Jak wiadomo wykonanie ozdób wielkanocnych jest wspaniałą tradycją, którą warto kultywować a gdy jeszcze wykonana jest samodzielnie sprawia wiele radości. W pierwszy dzień warsztatów wykonane zostały kwiaty z krepiny, kolejnego dnia uczestnicy przystąpili do skręcenia palm. Spotkanie zakończył wspólny posiłek i podzielenie sie wielkanocnym jajkiem. Także w punkcie bibliotecznym w Moszenkach nasza koleżanka Jadwiga Flisiak wykonała z dziećmi z Akademii kultury palmy wielkanocne a w bibliotece w Jastkowie odbyły sie warsztaty - Nitką malowane, które poprowadził twórca ludowy Jan Embinger. Uczestnicy zapoznali sie matematyczną techniką wyszywania kartek.