Twoje IP: 3.239.51.78
Dzisiaj jest: 28, Sty, 2021

Klub Przyjaciół Biblioteki - wspominamy Wisławę Szymborską

Na kolejnym spotkaniu Klubu Przyjaciół Biblioteki została uczczona pamięć zmarłej   1 lutego 2012 roku polskiej poetki, eseistki i felietonistki Wisławy Szymborskiej, laureatki literackiej nagrody Nobla za 1996 rok. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła życie i twórczość wybitnej postaci, na zdjęciach i fotografiach obejrzeliśmy krótką historię z najważniejszych momentów jej życia. Wysłuchane zostały wiersze i limeryki poetki, a na zakończenie jej utwór pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” w muzycznym wykonaniu Łucji Prus.

cimg2262

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci…” – pisała Szymborska w wierszu „Rehabilitacja”. Pamiętajmy zatem o wielkiej artystce i niezwykle skromnej osobie,   a przede wszystkim czytajmy Jej wiersze, bo w nich zawarła swe przemyślenia o świecie i ludziach.