mod_vvisit_counterRazem2076638

Twoje IP: 34.226.234.20
Dzisiaj jest: 20, Wrz, 2019

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

14 maja w ramach projektu - "Dobre miejsce -biblioteka. I tak od 70 lat" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeprowadziliśmy spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską w szkole podstawowej w Płouszowicach pisarką książek dla młodzieży. Autorka przybliżyła zgromadzonej młodej widowni swój dorobek pisarski, skupiając się na książkach skierowanych do nastoletniego czytelnika. A znaleźć tutaj można i powieści przygodowo-detektywistyczne („Tropiciele”, „Czucie i Wiara czyli warszawskie duchy”), i poruszające temat tolerancji dla drugiego człowieka i cierpienia przemycanych dzikich zwierząt („Dzika”), jak również książki „typowo” młodzieżowe opowiadające o szkolnej codzienności („Klasa pani Czajki” i jej kontynuacja „LO-teria”) – pierwszych miłościach, przyjaźniach, walce z kompleksami i pokonywaniu swoich słabości. Oprócz książek dla dzieci i młodzieży Małgorzata Karolina Piekarska opublikowała także dokumentalną książkę „Dziewiętnastoletni marynarz” (zbiór listów ucznia szkoły morskiej, jej stryjecznego dziadka Zbigniewa Piekarskiego) oraz wraz z nieżyjącym ojcem Maciejem Piekarskim książkę w formie osobistego reportażu „Syn dwóch matek”, poświęconą zagładzie Zamojszczyzny w czasie II wojny światowej.