mod_vvisit_counterRazem2037824

Twoje IP: 35.173.234.237
Dzisiaj jest: 19, Sie, 2019

Monika A. Oleksa w Tomaszowicach

W piątkowe popołudnie a właściwie już wieczór w filii bibliotecznej w Tomaszowicach miało miejsce niezwykłe spotkanie. Gościem była Monika A. Oleksa, która – jak podkreślała - z radością przyjęła zaproszenie do naszej biblioteki. Na spotkanie przybyli miłośnicy jej pisarstwa. W klimat powieści Autorki wprowadził nas występ Pauliny Tudruj, uczennicy VIII klasy Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Płouszowicach, która przepięknie zaśpiewała „Tańczące Eurydyki”Anny German oraz „Kwiat jednej nocy” Alibabek. Pani Monika i wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem talentu młodej Artystki. I wreszcie rozpoczęła się główna część spotkania - rozmowa z Pisarką. Pani Oleksa z serdecznością, mądrością i wewnętrznym ciepłem opowiadała dlaczego zaczęła pisać, o swoim warsztacie pracy, o książkach, bohaterach. A także o codzienności pisarza, o tym jak się mieszka w… Tomaszowicach. Na zakończenie rozmowy Gość otrzymał książki o historii Jastkowa – może kiedyś akcja powieści będzie toczyła się w naszej gminie…. Koleżanki – bibliotekarki z Bychawy wręczyły kwiaty z napisanym na tę okoliczność wierszem.

A potem był czas na indywidualne rozmowy, autografy. Wspólne wypicie herbaty, bycie razem. Delikatność i skromność pani Moniki zachęcała do rozmów, uśmiechów, zwierzeń. Kto nie był - niechaj żałuje. Choć mamy pewne pocieszenie – jesienią pani Monika odwiedzi Jastków. Zapraszamy już teraz na to spotkanie a także zapraszamy po książki Moniki A. Oleksa do naszych bibliotek.

cimg7938 2

"Dofinanowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla książki 2019."