Twoje IP: 3.85.214.0
Dzisiaj jest: 16, Paź, 2019

Rok Moniuszki

Z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki Gminna Biblioteka Publiczna w Jastkowie zaprosiła przedszkole „Akademia Przygody” z Panieńszczyzny oraz oddziały 4, 5 i 6 latków ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach, na których poznały sylwetkę wybitnego kompozytora a jego utwory muzyczne przybliżyła im gra „ Śpiewnik domowy”, którą wydał Teatr Wielki z okazji Roku Moniuszki i bezpłatnie przekazał naszej bibliotece.

Gra bardzo się dzieciom podobała tym bardziej, że towarzyszy jej aplikacja mobilna, która umożliwia odtwarzanie muzyki Stanisława Moniuszki na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym. Proponuje przy tym trzy warianty zabawy:zgadywankę , memory i turniej. Dzieci poprzez zabawę poznają pieśni, które Moniuszko wydawał w formie śpiewników domowych. Po zajęciach "moniuszkowskich" dzieci przeglądały i wypozyczały książki w bibliotece.