mod_vvisit_counterRazem2037791

Twoje IP: 35.173.234.237
Dzisiaj jest: 19, Sie, 2019

Spotkanie autorskie - Daniel de Latour

23 maja w Szkole Podstawowej w Snopkowie odbyło się wyjątkowe spotkanie oraz warsztaty z Panem Danielem de Latour, ilustratorem m.in. „Niesamowitych przygód Dziesięciu Skarpetek”, „Babcochy” i wielu innych cudownych książek. Pan Daniel przeczytał fragment z „Nowych Przygód Skarpetek”, narysował kilka różnych skarpet i zachęcił, by dzieci zamknęły oczy i wyobraziły sobie swoją skarpetkę, kim jest, jak wygląda…. A potem - do pracy! Każdy uczeń wymyślał, rysował, wycinał swoją wymyśloną skarpetkę. I wkrótce sala szkolna zapełniła się skarpetkowymi ogrodniczkami, żołnierzami, modelkami, nurkami, księżniczkami, piłkarzami i…. wieloma innymi postaciami. Pomysły mnożyły się bez końca a kreatywność nie miała granic. Dzieci chętnie pokazywały skarpety i opowiadały o swojej pracy Panu Danielowi a także zadawały pytania. Spotkanie zakończyła dłuuuga kolejka po autograf Gościa, każdy z uczestników chciał mieć podpis Ilustratora na swojej pracy.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dobre miejsce – biblioteka” I tak od 70 lat!” który został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla książki 2019.spotkaniedanieldl

mkidn 01_cmyk