Twoje IP: 3.95.131.97
Dzisiaj jest: 14, Lis, 2019

Światowy Dzień Książki

W maju obchodzimy Światowy Dzień Książki. Z tej to okazji odbyło się spotkanie w bibliotece w Ożarowie z uczniami kl. 3, którzy obejrzeli przygotowaną prezentację i wystawę o historii książki oraz rozwoju drukarstwa i piśmiennictwa od malowideł w jaskiniach przez tabliczki, zwoje papirusowe aż po najpopularniejszą formę, czyli tzw. ,,kodeks”. Dowiedzieli się też, że współczesna książka konkuruje z nowoczesnymi publikacjami, będącymi w wersji elektronicznej tj. audiobook – książka do słuchania a także e-book – do czytania ale przy użyciu specjalnych czytników, komputera a nawet telefonu. Cieszymy się jednak z coraz większej ilości zwolenników czytania tradycyjnych książek, których nie zastąpi żadna technologia.

historia ksiki 1 2