Twoje IP: 35.175.113.29
Dzisiaj jest: 29, Lut, 2020

Noc Bibliotek

5 października w naszej bibliotece odbyła się ogólopolska akcja Noc Bibliotek, podczas której wspólnie świętowaliśmy 70 urodziny Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastkowie. Panie bibliotekarki przywitały dzieci w bajkowych strojach i zaprosiły do pięknie udekorowanej sali na wspólną zabawę. Urodziny rozpoczęliśmy od zrobienia urodzinowych czapek dla każdego uczestnika. Następnie w ciemnej i tajemnczej sali biblioteki rozpoczęły się poszukiwania kawałków tortu z zakodowanym hasłem. Były zabawy przy muzyce i konkursy a później nastąpiło odśpiewanie „Sto lat” i degustacja specjalnie przygotowanego na tą wyjątkową okazję jubileuszowego tortu, który smakował wyśmienicie. Po zjedzeniu tortu był czas na odpoczynek i wysłuchanie opowiadania o Słoniku Elmerze. Na zakończenie spotkania przy zgaszonym świetle, tylko ze swoją latarką szukaliśmy pochowanych na półkach biblioteki krasnoludków i innych skrzatów. Dzieci oczywiście wcale nie bały się ciemnych kątów biblioteki.

dsc 0498

Noc w bibliotece w Tomaszowicach

Minęła godzina dziewiętnasta w sobotni wieczór i rodzice wraz z dziećmi niektórzy z latarkami podążają w stronę biblioteki gminnej w Tomaszowicach.

Organizowana tam noc w bibliotece cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci przybyły w przebraniach za różne ulubione postaci z książek, pozostali uczestnicy musieli odgadnąć jaka to postać.

Bibliotekarki przygotowały prezentację ciekawych i nowatorskich książek popularnonaukowych. Razem z dziećmi przeprowadziły eksperymenty naukowe, zgadywanki literackie. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, ciepłych jeszcze gofrów ze śmietaną i malinkami przyniesionymi przez dzieci.

Ostatni uczestnicy wyszli z biblioteki z rodzicami około dwudziestej drugiej wieczorem.

Do zobaczenia za rok!