Twoje IP: 18.208.132.33
Dzisiaj jest: 31, Maj, 2020

V Jastkowskie Czytanie

24 października w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tomaszowicach miało miejsce V Jastkowskie Czytanie, które na dobre wpisało się w kalendarz gminno – szkolnych uroczystości a zorganizowane zostało w ramach Akcji Narodowego Czytania. Tym razem spośród proponowanych nowel wybrano fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa, które przeczytali: Andrzej Dec – zastępca Wójta Gminy Jastków, Helena Skomorowska - dyrektor Szkoły Podst. w Tomaszowicach, Krystyna Wawręta - dyrektor Szkoły Podst. im. A. A. Nowaków w Ożarowie, Anna Wójcik – bibliotekarz GBP z filii w Tomaszowicach, Katarzyna Paprota – przedstawicielka rodziców, nauczyciele ze szkoły w Tomaszowich: Marcin Hetman, który wcielił się również w postać Bolesława Prusa, Halina Tywoniuk, Jerzy Sadawa, Bogdan Opoń a także uczennica klasy VIII SP w Tomaszowicach – Weronika Janczak.

Licznie zgromadzona publiczność z entuzjazmem przyjęła teatralną adaptację fragmentów Katarynki, którą przygotowała grupa debiutantów - małych i dorosłych czytelników pod fachowym kierunkiem zaprzyjaźnionej aktorki Jolanty Deszcz - Pudzianowskiej. Przygotowana scenografia, kostiumy, muzyka i przede wszystkim gra aktorów – to wszystko stworzyło wyjątkowy spektakl.

Dla wszystkich aktorów a także dla laureatek konkursu plastycznego na wykonanie ilustracji do czytanych nowel Gminna Biblioteka Publiczna w Jastkowie - współorganizator uroczystości przygotowała dyplomy i okolicznościowe upominki.

Uroczystość dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach realizowanego przez bibliotekę programu „Dobre miejsce – biblioteka. I tak już od 70 lat!”

sp25a