Twoje IP: 3.235.74.77
Dzisiaj jest: 09, Lip, 2020

Ferie w bibliotece

Tegoroczne ferie zimowe zorganizowane w naszej bibliotece były pełne atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych. W zajęciach uczestniczyło 17 dzieci w wieku 6-10 lat. W pierwszych dniach odbywały się zajęcia plastyczne, z okazji Dni Babci i Dziadka dzieci wykonały przepiękne prezenty i laurki z życzeniami wykazując się przy tym kreatywnością i oryginalnością. Realizując program „ Para Buch, książka w ruch” przygotowaliśmy dla dzieci „Podróż w krainę zdrowia” czyli spotkanie z pielęgniarką pracującą na oddziale dziecięcym w lubelskim szpitalu. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnej pracy pielęgniarki i pokonać lęk przed zabiegami medycznymi. Pani Magda pokazała nam swoje narzędzia pracy i zademonstrowała niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunków na różne części ciała. Dzieci obejrzały igły, strzykawki, probówki do pobierania krwi, bandaże i inne akcesoria medyczne a przy pomocy stetoskopu posłuchały bicia serca koleżanek i kolegów. Ciekawostką okazała się książka „Gabinet anatomii”, efektowny album o ludzkim ciele zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej, która skrywa w sobie trzy warstwy. Dzieci oglądały ją przez kolorowe filtry dołączone do książki. Przez czerwony obejrzały szkielet, przez zielony – mięśnie, a przez niebieski – narządy wewnętrzne człowieka. Na zakończenie ferii zorganizowaliśmy dla dzieci wyjazd do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Panie Magda i Agata z WBP zaprosiły dzieci na „ Zimowe opowieści”, wspólne tworzyliśmy opowiadanie o dwóch kotach Ludwiku i Amadeuszu, które pilnowały domu podczas nieobecności właścicieli. Pani Agata natomiast zaprosiła nas na zwiedzanie biblioteki.