mod_vvisit_counterW tym miesiącu31986

Twoje IP: 3.237.67.179
Dzisiaj jest: 24, Lis, 2020

Czytelnik Roku 2019

25 lutego miała miejsce niezwykła uroczystość – rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku 2019”, który ogłoszony został pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jastków. W pięknie odnowionej sali pałacowej urzędu gminy wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla najlepszych czytelników w gminie Jastków. Wśród przybyłych gości była obecna gospodyni miejsca Teresa Kot - Wójt Gminy Jastków, Barbara Czubak - Kierownik Referatu ds. Edukacji, Kultury i Sportu, Spraw Społecznych; Ulesława Lubek - Radna Gminy Jastków, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Spraw Społecznych; Andrzej Krak – Sekretarz Gminy Jastków, Magdalena Kędra – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Anna Krzyżanowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie; Kamil Ziółkowski – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie, Teresa Zawiślak – Kierownik Klubu Seniora w Jastkowie.

W konkursie wzięło udział 23 dorosłych czytelników, którzy łącznie przeczytali 1385 książek oraz 17 dzieci, które przeczytały 1531 książek! Z podziwem ogłaszamy, że :

Czytelnikiem Roku 2019 w kategorii dzieci i młodzież został Michał Chomicki (GBP Jastków).

Czytelnikiem Roku 2019 w kategorii dorośli została Elwira Wojciechowska (filia biblioteczna w Dąbrowicy).

Ponadto zostali wyróżnieni:

Wśród dzieci i młodzieży –

Filia w Dąbrowicy: Franciszek Szyszkowski, Jan i Stanisław Smęt

Filia w Ożarowie: Tymoteusz Dadej, Daniel Gawron, Agata Paszczyk

Filia w Tomaszowicach: Gabriela i Zuzanna Jankowskie, Julia Prącik, Dominika Łbik, Maciej Ostrowski

GBP w Jastkowie: Mateusz Ochal, Wiktoria Wójcik

Wśród dorosłych:

Filia w Dąbrowicy: Elżbieta Ławecka, Marianna Dzik

Filia w Ożarowie: Danuta Gawron, Mirosława Walczak, Wioletta Woś

Filia w Tomaszowicach: Katarzyna Ostrowska, Helena Szymańska

Punkt biblioteczny w Moszenkach: Barbara Janczak

GBP w Jastkowie: Anna Gałat, Edyta Ochal, Roman Paszczyk.

Wszyscy Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki a dzieci dodatkowo drobne upominki z Urzędu Gminy.

Uroczystość uprzyjemniły panie z Klubu Seniora w Jastkowie, które przytoczyły wiele ciekawostek dotyczących książek a także recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Paniom akompaniował Daniel Mazurek.

Laureatom jeszcze raz gratulujemy a wszystkich Czytelników zapraszamy do kolejnej edycji konkursu Czytelnik Roku 2020. A jak zachęcić dziecko do czytania? Wanda Chotomska, którą kiedyś gościliśmy w Jastkowie, w jednym z wywiadów powiedziała: „Dziecko musi mieć w otoczeniu ludzi czytających. Już maluchom należy pokazywać książki, to nie może być obcy przedmiot, a litery nie mogą być tajemniczymi znakami. Książka musi być w zasięgu wzroku, najlepiej jeśli jest w rękach rodzica”.

michalc1