Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj178
mod_vvisit_counterWczoraj5032
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30308
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu35977
mod_vvisit_counterRazem1210951

Mamy: 31 gości online
Twoje IP: 54.90.119.59
Dzisiaj jest: 22, Lut, 2018

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Klub Przyjaciół Biblioteki

Klub Przyjaciół Biblioteki - Wielkanoc

Ciekawymi opowieściami dotyczącymi Świąt Wielkanocnych dzieliły się panie na kolejnym spotkaniu Klubu Przyjaciół Biblioteki. Rozmowom towarzyszyła przyjemna praca - wykonywanie ozdób - wielkanocnych pisanek. 

 

cimg2379  cimg2383

Klub Przyjaciół Biblioteki - wspominamy Wisławę Szymborską

 

Na kolejnym spotkaniu Klubu Przyjaciół Biblioteki została uczczona pamięć zmarłej   1 lutego 2012 roku polskiej poetki, eseistki i felietonistki Wisławy Szymborskiej, laureatki literackiej nagrody Nobla za 1996 rok. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła życie i twórczość wybitnej postaci, na zdjęciach i fotografiach obejrzeliśmy krótką historię z najważniejszych momentów jej życia. Wysłuchane zostały wiersze i limeryki poetki, a na zakończenie jej utwór pt. „Nic dwa razy się nie zdarza” w muzycznym wykonaniu Łucji Prus.

cimg2262

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci…” – pisała Szymborska w wierszu „Rehabilitacja”. Pamiętajmy zatem o wielkiej artystce i niezwykle skromnej osobie,   a przede wszystkim czytajmy Jej wiersze, bo w nich zawarła swe przemyślenia o świecie i ludziach.

Klub Przyjaciół Biblioteki

tapeta z przegldarki fotografii systemu windows

Dnia 9 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie powstałego w naszej bibliotece klubu. Boże Narodzenie nadchodzi, święta te powodują, że ciemne zimowe dni pięknieją i radośnie się rozświetlają. Uczestnicy spotkania przy herbacie i dobrym ciastku rozmawiali o tradycjach bożonarodzeniowych jakie panują w ich domach. Każdy opowiedział o potrawach wigilijnych i prezentach dla najbliższych. Zaprezentowane książki wzbogaciły klubowiczów nowymi pomysłami, oraz ukazały jak przez stulecia kształtowała sie obrzędowość Bożego Narodzenia w Polsce.