Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj799
mod_vvisit_counterWczoraj1173
mod_vvisit_counterW tym miesiącu26210
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu50493
mod_vvisit_counterRazem2037665

Mamy: 49 gości online
Twoje IP: 35.173.234.237
Dzisiaj jest: 19, Sie, 2019

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Gminna Biblioteka Publiczna filia w Tomaszowicach

120 rocznica urodzin Juliana Tuwima

13 września 1894 roku urodził się JULIAN TUWIM, poeta, satyryk, tłumacz, który w swej bogatej twórczości poświęcił wiele miejsca dzieciom, pisząc dla nich, m.in.Lokomotywę, Rzepkę, Ptasie radio, Słonia Trąbalskiego, Zosię Samosię i inne wierszyki.

jt

Z tej okazji uczniowie z klas 1a i 1 b Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach wraz z wychowawcami przybyli do filii bibliotecznej w Tomaszowicach, aby zapoznać się z twórczością poety . Głośne czytanie, zabawy i wspólna praca plastyczna przybliżyła dzieciom postać wybitnego autora.

Józef Ignacy Kraszewski - wystawa

WYSTAWA

Rok 2012 był rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego, z okazji jego 200-setnej rocznicy urodzin.

W bibliotece w Tomaszowicach dzieci mogły zapoznać się jego życiem i twórczością oglądając wystawę,

którą gościliśmy z Biblioteki Powiatowej w Lublinie. (RB)

kraszewski

kraszewski1

Dzień Otwarty w Tomaszowicach

 

Dnia 20.05.2012. w ramach festynu na stulecie Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach filia Gminnej Biblioteki w Jastkowie, mieszcząca się w budynku szkoły zorganizowała dni, otwarte których celem była popularyzacja biblioteki  w środowisku. (RB)

otw

Czytanie w bibliotece

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły cyklicznie uczestniczą w spotkaniach bibliotecznych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

img 0017

Ozdoby choinkowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach uczestniczyli w warsztatch plastycznych, w czasie których wykonywali ozdoby choinkowe.

img 0086   img 0087

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki

Biblioteka zaprasza dzieci do odwiedzania biblioteki i korzystania z księgozbioru który teraz znajduje się na nowych i pięknych regałach przystosowanych dla dzieci w różnym wieku.

 

Nowe regały biblioteczne w bibliotece w Tomaszowicach

Poświęcenie biblioteki w Tomaszowicach

By tradycji stało się zadość dnia 20 grudnia w bibliotece odbyło się uroczyste poświęcenie biblioteki, którego dokonałÂ  ks. proboszcz Józef Brodaczewski. Obecna była także Beata Woroszyło Z-ca Wójta Gminy Jastków, Magdalena Kędra i Urszula Kurek z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie a także wszystkie pracownice bibliotek z terenu naszej gminy.

poswiecenie biblioteki 2

 

Nowa siedziba biblioteki w Tomaszowicach

Od 2 listopada 2010 roku filia biblioteczna w Tomaszowicach rozpoczęła swoją działalność   w nowym lokalu, który mieści się w nowo wybudowanej Szkole Podstawowej w Tomaszowicach. Biblioteka posiada osobne wejście w prawym skrzydle szkoły. Powierzchnia nowej biblioteki znacznie się zwiększyła, pomieszczenia są widne i ciepłe. Dzięki staraniom pani dyrektor biblioteki zostało zakupionych 15 nowych regałów na książki, wertikale na okna, regał do pomieszczenia gospodarczego, oraz szafa na dokumenty biblioteczne. W zbiorach biblioteki znajdują się książki śp. Ks. Jana Dudka. (S. Biedacha, R. Błonka)

Nowa siedziba biblioteki w Tomaszowicach

Więcej…

Doktor Robert Wójcik - Historia cukrowni Garbów

Dnia 15 listopada w bibliotece odbyło się spotkanie z panem dr Robertem Wójcikiem, autorem książki ”Historia cukrowni "Garbów". Twórca książki opowiedział uczestnikom jak dużą rolę odgrywała cukrownia w życiu społecznym i kulturalnym gminy Garbów. Przestawił krótko zarys treści zawartej w książce, a na zakończenie spotkania odbyła się emisja filmu o założycielach cukrowni Garbów.

Spotkanie z dr Robertem Wójcikiem