Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj963
mod_vvisit_counterWczoraj1368
mod_vvisit_counterW tym miesiącu28443
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu50459
mod_vvisit_counterRazem1908780

Mamy: 37 gości online
Twoje IP: 34.207.82.217
Dzisiaj jest: 22, Maj, 2019

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Gminna Biblioteka Publiczna filia w Tomaszowicach

Dzień Otwarty w Tomaszowicach

 

Dnia 20.05.2012. w ramach festynu na stulecie Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach filia Gminnej Biblioteki w Jastkowie, mieszcząca się w budynku szkoły zorganizowała dni, otwarte których celem była popularyzacja biblioteki  w środowisku. (RB)

otw

Czytanie w bibliotece

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły cyklicznie uczestniczą w spotkaniach bibliotecznych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

img 0017

Ozdoby choinkowe

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach uczestniczyli w warsztatch plastycznych, w czasie których wykonywali ozdoby choinkowe.

img 0086   img 0087

Zapraszamy do odwiedzania biblioteki

Biblioteka zaprasza dzieci do odwiedzania biblioteki i korzystania z księgozbioru który teraz znajduje się na nowych i pięknych regałach przystosowanych dla dzieci w różnym wieku.

 

Nowe regały biblioteczne w bibliotece w Tomaszowicach

Poświęcenie biblioteki w Tomaszowicach

By tradycji stało się zadość dnia 20 grudnia w bibliotece odbyło się uroczyste poświęcenie biblioteki, którego dokonałÂ  ks. proboszcz Józef Brodaczewski. Obecna była także Beata Woroszyło Z-ca Wójta Gminy Jastków, Magdalena Kędra i Urszula Kurek z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie a także wszystkie pracownice bibliotek z terenu naszej gminy.

poswiecenie biblioteki 2

 

Nowa siedziba biblioteki w Tomaszowicach

Od 2 listopada 2010 roku filia biblioteczna w Tomaszowicach rozpoczęła swoją działalność   w nowym lokalu, który mieści się w nowo wybudowanej Szkole Podstawowej w Tomaszowicach. Biblioteka posiada osobne wejście w prawym skrzydle szkoły. Powierzchnia nowej biblioteki znacznie się zwiększyła, pomieszczenia są widne i ciepłe. Dzięki staraniom pani dyrektor biblioteki zostało zakupionych 15 nowych regałów na książki, wertikale na okna, regał do pomieszczenia gospodarczego, oraz szafa na dokumenty biblioteczne. W zbiorach biblioteki znajdują się książki śp. Ks. Jana Dudka. (S. Biedacha, R. Błonka)

Nowa siedziba biblioteki w Tomaszowicach

Więcej…

Doktor Robert Wójcik - Historia cukrowni Garbów

Dnia 15 listopada w bibliotece odbyło się spotkanie z panem dr Robertem Wójcikiem, autorem książki ”Historia cukrowni "Garbów". Twórca książki opowiedział uczestnikom jak dużą rolę odgrywała cukrownia w życiu społecznym i kulturalnym gminy Garbów. Przestawił krótko zarys treści zawartej w książce, a na zakończenie spotkania odbyła się emisja filmu o założycielach cukrowni Garbów.

Spotkanie z dr Robertem Wójcikiem