Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj584
mod_vvisit_counterWczoraj1038
mod_vvisit_counterW tym miesiącu20117
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu42263
mod_vvisit_counterRazem1942717

Mamy: 55 gości, 1 botów online
Twoje IP: 54.161.31.247
Dzisiaj jest: 16, Cze, 2019

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Gminna Biblioteka Publiczna filia w Ożarowie

Kartki wielkanocne

28.III naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej. Podczas warsztatów powstały wielkanocne kartki ozdabiane metodą scrapbookingu.

img 1690

W świecie Muminków

Upamiętniając twórczość i postać fińskiej pisarki - Tove Jansson -autorki książek o znanych wszystkim Muminkach, zorganizowane zostały w bibliotece spotkania 31.V i 16.VI z klasą I oraz klasą II. Dzieci młodsze miło spędziły czas podczas zabaw, obejrzały film o ostatnim smoku na świecie, którego można spotkać również w książce ,,Opowiadania z Doliny Muminków" Tove Jansson i wykonały jego portret. Dzieci starsze natomiast miały okazję wykazać się czytając fragmenty pochodzące ze wspomnianej wcześniej książki.  Poruszyliśmy również istotny temat przyjaźni pojawiający się w utworze. Dzieci zgodnie stwierdziły, że prawdziwa przyjaźń wymaga nawet poświęceń, jak było w przypadku Muminka i Włóczykija. Obie grupy obejrzały  przygotowana prezentację o autorce i dowiedziały się o wielu nieznanych im wcześniej ciekawostkach z jej życia.

img 1552 2

230 rocznica urodzin Wilhelma Grimma

Upamiętniając 230 rocznicę urodzin Wilhelma Grimma, biblioteka zorganizowała 8 marca spotkanie dla dzieci z Akademii Kultury z Ożarowa i Ługowa.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały baśni i bez trudu wymieniły pozytywne i negatywne postaci. Wspólne ,,wyjechaliśmy karetą" na bal, przywitaliśmy się pięknym ukłonem z królewiczem i tańczyliśmy przy dworskiej muzyce. Na koniec dzieci własnoręcznie wykonały pantofelek Kopciuszka i sprawdzały,,która nóżka niewielka pasuje do złotego pantofelka".
Wilhelm Grimm- znakomity baśniopisarz pochodzący z Niemiec wraz ze swoim bratem stworzyli największy zbiór baśni jaki dotychczas istniał, początkowo przekazywanych jedynie drogą ustną. Wkrótce stały się one bardzo popularne w Polsce i na całym świecie. Nie ma dziecka, które nie znałoby przynajmniej jednej baśni ze wspomnianego zbioru, dlatego dzisiejsze spotkanie było jedynie wspomnieniem o autorze i o chyba najbardziej znanej baśni o ,,Kopciuszku".
ja

Warsztaty z rękodzieła

Z okazji Świąt Wielkanocnych w dniu 1 maca odbyły się w naszej filii bibliotecznej w Ożarowie warsztaty rękodzieła, podczas których powstały piękne filcowe pisanki, kurczaczki a nawet zajączki. Ozdoby wielkanocne wykonywały panie metodą ,,filcowania na sucho". Technika wykonywania okazała się być nie aż tak trudna jak na początku się wydawała, dlatego panie wyraziły ochotę uczestnictwa w kolejnym spotkaniu .

Serdecznie na nie zapraszamy.

a

Spotkanie z baśnią

Nawiązując do zimowej aury i jednocześnie włączając się do projektu pań ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie: ,,Innowacje Czytelnicze", zorganizowaliśmy w bibliotece ,,Spotkanie z baśnią" dla kl.3. Dzieci najpierw wysłuchały baśni o Królowej Śniegu a potem uczestniczyły w zabawach plastycznych: wykonały popękane baśniowe lustro-układankę, które następnie należało pociąć i złożyć, co było nie tak łatwe do zrobienia, jak się później okazało. Powstały też piękne Królowe Śniegu według własnego PROJEKTU!!! Czyżby nasze ponadczasowe baśnie ulegały zmianom? Oceńcie sami.

img 1467

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy wspólnie z Akademią Kultury spotkanie w dniu 10 grudnia 2015 r. dla dzieci i ich opiekunów oraz dla uczniów ze szkoły podstawowej. Dzieci ozdabiały farbami i brokatem aniołki wykonane z gipsu, natomiast dorośli uczyli się wykonywać z krepiny gałązki świerkowe i szyszki, które moga służyć jako baza pod stroik. Należy się duża pochwała dla Majki i Julki, które również wykonały wcale nie tak łatwe do zrobienia gałązki.

img 1335

Krasnoludki Marii Konopnickiej

5 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z Akademii Kultury z Ożarowa i Ługowa. Gościliśmy także krasnala Benedykta, sarenkę z chorą nóżką i "żabę, która przybiegła tu z mokradeł". Dzieci na podstawie książki opisywały wygląd i zwyczaje krasnali a szczególnie krasnali domowych, które pomagają w robieniu porządków. My również jak krasnale zamiataliśmy niewidzialną szczotką, myliśmy okna, wycieraliśmy kurze. Najgorzej szło jedynie sprzątanie zabawek....Na koniec nauczyliśmy się wesołej piosenki. Dzisiejsze spotkanie było okazją do przypomnienia o twórczości Marii Konopnickiej i nieco zapomnianych już krasnoludkach.

img 1301

Twórczość Hanny Januszewskiej

28 maja 2015 roku w bibliotece odbyło się spotkanie z klasą I upamiętniające twórczość Hanny Januszewskiej-poetki, bajkopisarki, autorki opowiadań, utworów scenicznych i słuchowisk dla dzieci. Januszewska, podobnie jak inni pisarze tacy jak np. bracia Grimm, czerpała z twórczości Ch. Perraulta. Tak powstały baśnie np. ,,Kopciuszek" czy ,,Kot w butach", które przypomnieliśmy sobie podczas dzisiejszego spotkania. Dzieci podzieleni na grupy pokonywali kolejne konkurencje tj. np. podskoki, przysiady i przejście po linie w bucikach Kopciuszka czy bajkowego kota, sprawnie też oddzielali groch od...koralików i opowiadali na pytania zdobywając słodkie punkty.

Twórczość Danuty Wawiłow

24 kwietnia 2014 r. biblioteka zorganizowała spotkanie dla uczniów z klasy III popularyzujące postać Danuty Wawiłow i jej twórczość. Uczniowie przy piosence Majki Jeżowskiej: ,,Moja fantazja" mogły, podobnie jak autorka ,,popuścić wodze wyobraźni", wsłuchani w wiersz o zabawnych i fantastycznych stworkach Rupakach. Wymyślały opowiadaną przez Rupaki historię i opisywały jak wyobrażają sobie jego wygląd. Ponieważ dzieci mają bujną wyobraźnię, każdy wyobrażał sobie je inaczej i do dziś nie wiemy jak te stworki wyglądają. Może tak jak pokazują wykonane na zajęciach prace?

img 0378

Konkurs pięknego czytania

Czytanie stało się dziś niezwykle ważnym elementem w życiu, szczególnie w obecnych czasach, gdzie świat jest coraz bardziej skomplikowany a młodemu człowiekowi jest coraz trudniej odnaleźć się w nim. Dodatkowo ulega on coraz częściej wpływom wszelkiego rodzaju mediów, które nie rozwijają myślenia a wręcz wywołują lęki i agresję. Natomiast książka kształtuje system wartości i postaw, rozwija uczucia wyższe, pomaga w nauce czytania. Włączając się do akcji w dniu 8 kwietnia 2014 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie podczas którego odbyło się głośnne czytanie uczniów z klasy 2 .

img 0403

210 rocznica urodzin Hansa Chistiana Andersena

Dawno, dawno temu...w Danii żył sobie znakomity pisarz Hans Christian Andersen. Jego baśnie stały się niezwykle lubiane a co za tym idzie popularne dzięki zastosowanym w nich nowatorskim dialogom. W jednej z nich pt. ,,Brzydkie kaczątko" nawiązał do własnych, przykrych przeżyć z dzieciństwa. Na szczęście- jak to zwykle w baśniach bywa-wszystko skończyło się pomyślnie, o czym mogły przekonać się uczniowie klasy pierwszej SP w Ożarowie. Dzieci wysłuchały piosenki o Andersenie i baśni ,,Brzydkie kaczątko, rozwiązywały zagadki i wykonywały pracę plastyczną. Uczestniczyły też w zabawie, która uzmysłowiła im, że nie poznajemy kolegów po wyglądzie a "inny" - nie znaczy gorszy. Pożegnaliśmy się przy wesołej piosence ,,Kaczuchy".

img 0334

 

Więcej artykułów…