Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3443
mod_vvisit_counterWczoraj1829
mod_vvisit_counterW tym miesiącu36675
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu35249
mod_vvisit_counterRazem2413237

Mamy: 25 gości, 1 botów online
Twoje IP: 3.235.172.213
Dzisiaj jest: 26, Maj, 2020

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Ożarów

Konkurs pięknego czytania

Czytanie stało się dziś niezwykle ważnym elementem w życiu, szczególnie w obecnych czasach, gdzie świat jest coraz bardziej skomplikowany a młodemu człowiekowi jest coraz trudniej odnaleźć się w nim. Dodatkowo ulega on coraz częściej wpływom wszelkiego rodzaju mediów, które nie rozwijają myślenia a wręcz wywołują lęki i agresję. Natomiast książka kształtuje system wartości i postaw, rozwija uczucia wyższe, pomaga w nauce czytania. Włączając się do akcji w dniu 8 kwietnia 2014 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie podczas którego odbyło się głośnne czytanie uczniów z klasy 2 .

img 0403

210 rocznica urodzin Hansa Chistiana Andersena

Dawno, dawno temu...w Danii żył sobie znakomity pisarz Hans Christian Andersen. Jego baśnie stały się niezwykle lubiane a co za tym idzie popularne dzięki zastosowanym w nich nowatorskim dialogom. W jednej z nich pt. ,,Brzydkie kaczątko" nawiązał do własnych, przykrych przeżyć z dzieciństwa. Na szczęście- jak to zwykle w baśniach bywa-wszystko skończyło się pomyślnie, o czym mogły przekonać się uczniowie klasy pierwszej SP w Ożarowie. Dzieci wysłuchały piosenki o Andersenie i baśni ,,Brzydkie kaczątko, rozwiązywały zagadki i wykonywały pracę plastyczną. Uczestniczyły też w zabawie, która uzmysłowiła im, że nie poznajemy kolegów po wyglądzie a "inny" - nie znaczy gorszy. Pożegnaliśmy się przy wesołej piosence ,,Kaczuchy".

img 0334

 

Czytanie w bibliotece

Wraz ze Szkołą Podstawową w Ożarowie uczestniczymy w akcji ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".

Z tej to okazji razem z uczniami klasy III w dniu 27 marca czytaliśmy głośno książki.

088 089

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy w naszej bibliotece w dn. 23.III 2012 r. odbyły się warsztaty plastyczne. Panie wykonywały palmy oraz pisanki, które następnie zostały wystawione na kiermaszu w Szkole Podstawowej w Ożarowie.

050

058

073

Angielski w bibliotece

Dzieci w wieku 6-12 lat korzystają z interaktywnego kursu języka angielskiego.

 

                oarw na stron

Więcej artykułów…