Get Adobe Flash player

ZalogujDarmowe lektury szkolne

logo bookto

Licznik odwiedzających

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3328
mod_vvisit_counterWczoraj1829
mod_vvisit_counterW tym miesiącu36560
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu35249
mod_vvisit_counterRazem2413122

Mamy: 33 gości, 4 botów online
Twoje IP: 3.235.172.213
Dzisiaj jest: 26, Maj, 2020

Sonda

Jak podoba Ci się nowa strona?
 

Ożarów

Spotkanie z baśnią

Nawiązując do zimowej aury i jednocześnie włączając się do projektu pań ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie: ,,Innowacje Czytelnicze", zorganizowaliśmy w bibliotece ,,Spotkanie z baśnią" dla kl.3. Dzieci najpierw wysłuchały baśni o Królowej Śniegu a potem uczestniczyły w zabawach plastycznych: wykonały popękane baśniowe lustro-układankę, które następnie należało pociąć i złożyć, co było nie tak łatwe do zrobienia, jak się później okazało. Powstały też piękne Królowe Śniegu według własnego PROJEKTU!!! Czyżby nasze ponadczasowe baśnie ulegały zmianom? Oceńcie sami.

img 1467

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy wspólnie z Akademią Kultury spotkanie w dniu 10 grudnia 2015 r. dla dzieci i ich opiekunów oraz dla uczniów ze szkoły podstawowej. Dzieci ozdabiały farbami i brokatem aniołki wykonane z gipsu, natomiast dorośli uczyli się wykonywać z krepiny gałązki świerkowe i szyszki, które moga służyć jako baza pod stroik. Należy się duża pochwała dla Majki i Julki, które również wykonały wcale nie tak łatwe do zrobienia gałązki.

img 1335

Krasnoludki Marii Konopnickiej

5 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z Akademii Kultury z Ożarowa i Ługowa. Gościliśmy także krasnala Benedykta, sarenkę z chorą nóżką i "żabę, która przybiegła tu z mokradeł". Dzieci na podstawie książki opisywały wygląd i zwyczaje krasnali a szczególnie krasnali domowych, które pomagają w robieniu porządków. My również jak krasnale zamiataliśmy niewidzialną szczotką, myliśmy okna, wycieraliśmy kurze. Najgorzej szło jedynie sprzątanie zabawek....Na koniec nauczyliśmy się wesołej piosenki. Dzisiejsze spotkanie było okazją do przypomnienia o twórczości Marii Konopnickiej i nieco zapomnianych już krasnoludkach.

img 1301

Twórczość Hanny Januszewskiej

28 maja 2015 roku w bibliotece odbyło się spotkanie z klasą I upamiętniające twórczość Hanny Januszewskiej-poetki, bajkopisarki, autorki opowiadań, utworów scenicznych i słuchowisk dla dzieci. Januszewska, podobnie jak inni pisarze tacy jak np. bracia Grimm, czerpała z twórczości Ch. Perraulta. Tak powstały baśnie np. ,,Kopciuszek" czy ,,Kot w butach", które przypomnieliśmy sobie podczas dzisiejszego spotkania. Dzieci podzieleni na grupy pokonywali kolejne konkurencje tj. np. podskoki, przysiady i przejście po linie w bucikach Kopciuszka czy bajkowego kota, sprawnie też oddzielali groch od...koralików i opowiadali na pytania zdobywając słodkie punkty.

Twórczość Danuty Wawiłow

24 kwietnia 2014 r. biblioteka zorganizowała spotkanie dla uczniów z klasy III popularyzujące postać Danuty Wawiłow i jej twórczość. Uczniowie przy piosence Majki Jeżowskiej: ,,Moja fantazja" mogły, podobnie jak autorka ,,popuścić wodze wyobraźni", wsłuchani w wiersz o zabawnych i fantastycznych stworkach Rupakach. Wymyślały opowiadaną przez Rupaki historię i opisywały jak wyobrażają sobie jego wygląd. Ponieważ dzieci mają bujną wyobraźnię, każdy wyobrażał sobie je inaczej i do dziś nie wiemy jak te stworki wyglądają. Może tak jak pokazują wykonane na zajęciach prace?

img 0378

Więcej artykułów…